Codruța Filip a rupt tăcerea despre divorțul de Valentin Sanfira, anunțat public pe 24 martie. Artista a confirmat, în cadrul podcastului lui Cătălin Măruță (interviul complet va apărea pe 6 aprilie), că actele au fost semnate, de fapt, încă din 2 martie, în ciuda faptului că fostul ei soț a negat inițial întreaga situație.

Divorț semnat, dar negat public

Lucrurile sunt, la prima vedere, destul de încurcate. În timp ce Codruța făcea anunțul despărțirii, Valentin Sanfira părea să nu știe nimic. Cum vine asta, te-ai putea întreba? Artista a lămurit situația, arătându-se dezamăgită de reacția lui. Ea a pus sub semnul întrebării normalitatea gestului său, având în vedere că decizia era deja oficializată la notar.

„E normal să procedeze așa? Având în vedere că noi am semnat un divorț pe 2 martie, tu cum poți să spui că nu știi de nicio despărțire?”, a declarat Codruța Filip.

Ce spunea Codruța Filip despre Sanfira la Desafio înainte de divorțul-șocRecomandăriCe spunea Codruța Filip despre Sanfira la Desafio înainte de divorțul-șoc

O căsnicie bazată pe o minciună

Dar dezvăluirile nu se opresc aici. Dincolo de neconcordanțele publice, motivele despărțirii par a fi mult mai adânci și mai dureroase. Artista susține că a descoperit lucruri șocante despre bărbatul iubit, care au făcut-o să simtă că întreaga relație a fost o iluzie.

„Totul a fost o minciună și atât. Asta am descoperit eu în momentul ăsta. Tot ce am trăit în anii ăștia de fapt n-a fost real. Știi că se spune că dragostea e oarbă și chiar așa a fost. Am aflat mai mult decât pot să duc și eu pot să duc mult. Au existat multe momente în care îmi venea să urlu”, a povestit aceasta, cu vocea tremurată.

Nicio șansă de împăcare

Și, pe bune, după astfel de mărturisiri, mai poate fi vorba de o a doua șansă? Răspunsul Codruței este categoric și nu lasă loc de interpretări. Ea a subliniat că a iubit enorm și a fost fidelă, însă există praguri peste care pur și simplu nu se poate trece, indiferent de sentimente.

Divorț de 1200 de lei pentru Codruța Filip și Sanfira. Ce motiv au invocat la notarRecomandăriDivorț de 1200 de lei pentru Codruța Filip și Sanfira. Ce motiv au invocat la notar

„Nu! Sunt lucruri peste care nu poți să treci în viață. N-ai cum să trăiești cu ele, oricât de mult ți-ai dori și oricât de mult ai iubi tu un om. Și spun cu mâna pe inimă că niciodată nu i-am greșit nici măcar cu o simplă privire și l-am iubit enorm. Cu durere în suflet spun că nu”, a spus ea, referindu-se la posibilitatea ca Valentin Sanfira să o facă să se răzgândească.

„Am țipat o oră în mașină”

Durerea este palpabilă.

Momentul semnării actelor a fost unul extrem de încărcat emoțional. Codruța Filip a descris o scenă sfâșietoare, petrecută imediat după ce a părăsit biroul notarial. A fost o descărcare a întregii suferințe adunate, un strigăt de durere care a durat o oră întreagă, pe drumul spre casă.

Valentin Sanfira, mesaj tranșant după divorțul de Codruța Filip – nu mai vorbiți de mineRecomandăriValentin Sanfira, mesaj tranșant după divorțul de Codruța Filip – nu mai vorbiți de mine

„După ce am semnat divorțul am simțit că mor. M-am urcat în mașină și am țipat o oră până am ajuns acasă. Din toți plămânii mei. Mi-a plâns sufletul mult și-mi plânge în continuare. Îmi plânge că mi-e greu. Și nu știu cum să depășesc momentele astea. E pentru totdeauna”, a mai transmis artista.